© 2014 — 2019 MADE IN UKRAINE
Слідкуйте за нами
10 лютого 2018

Королева карамельок

Діяльна жінка, що звикла працювати, у декреті починає нове життя. Ні, не своє та своєї дитини. А й робоче у тому числі. Багато прикладів тільки підтверждуть це твердження. Олена Токар — саме з таких жінок.
До декрету вона працювала у видавничому домі, але завагітнівши, зрозуміла, що хоче щось змінити і розпочати власний бізнес. Карамельки! Гарні, різнокольорові, смачні, і, що головне, з безпечними барвниками — саме вони бентежили фантазію. Друзям та знайомим ідея здалася абсурдною: «Ти що, це ж гра, а не бізнес», — стверждували навколо. Але чоловік Дмитро теж розгледів у красивій справі майбутній бізнес. Цього було достатньо і для старту, і для непохитної віри у проект. Так у 2013 році Україна отримала LOL&POP.
Для того, аби запустити бізнес, Олена та Дмитро передивилися всі відео на youtube на цю тему, починаючи від майстер-класу Марти Стюард. Але цього здавалося замало — потрібен був вчитель. Кілька місяців пішло на переговори з західними кондитерами, що спеціалізуються на цій темі. Листи полетіли в Прагу, Малайзію та Англії, звідки приходили відповіді: «Вибачте, ми на навчаємо конкурентів, це наша сімейна таємниця».
Зрештою, австралійский майстер наважився приїхати в Україну та місяць давати майстер-класи та виправляти помилки своїх двох учнів. Коли технологія виготовлення вже не стояла на заваді, почали шукати приміщення та складові. Утім, в Україні важко було знайти навіть цукор без «сюрпризів» — аби він був і білим, без зайвих хімічних домішок, та не вологим. Натуральні барвники та ароматизатори їдуть в LOL&POP з Франції, Німеччини та Англію. Українські, як би їх не хотілося використовувати, за якістю не підходять вибагливим Дмитру та Олені.
Всі етапи виготовлення карамельок відбуваються вручну. Можна було б купити спеціальну машинку для нарізання рівненьких цукерочок (так роблять у Японії, а вони сьогодні у карамельній справі найкращі). Але Олена впевнена, що може зникнути магія та душевність, яку закладає у кожну маленьку цукерочку кондитер.
Сьогодні лінійка  LOL&POP налічує десятки найменувань, серед яких і льодяники на паличці, і популярні марш-мелоу з натуральними соками, і карамельки, і іриски. Все можна давати дітям і обов'язково таки возити друзям по всьому світу! Хай хоч як, Україна таки щось знає про солодке життя.

Оригінал статті опубліковано в книзі Made in Ukraine

Коментарі