© 2014 — 2019 MADE IN UKRAINE
Слідкуйте за нами
08 лютого 2018

Maistrenko Ceramics. Яскравий посуд

Якщо ви хоч раз потрапляли в магазин українських брендів «Галерея 48», що у Києві, то напевно помітили, що у вічі кидаються в першу чергу не гарні туфлі чи сукні. Очевидно, що найкраще в цьому магазині (вибачайте всі інші) – це просто неймовірна, дизайнерська і водночас для щоденного використання кераміка. Білі у яскраво-сині крапельки чи великі горохи? Чи, може, не в сині, а в жовті? А як щодо обіднього набору сірого кольору з золотавими смужками? Чи не розбавити його такими тарілками, тільки білими? Чи все-таки рожевими?
Я стою вже годину біля цих тарілок. Мені хочеться забрати додому їх всі, але в мене невеличка родина і не зовсім велика кухня. До того ж, я не люблю, коли посуд стоїть у шафі без діла. Тож, доведеться вибрати тільки найпотрібніше – дві глибокі тарілки, дві салатні, чашки під каву білого кольору з золотими цятками. Серце кров’ю обливається, що беру так мало. З цими думками йду на касу.
Чесно кажучи, я не знаю, як можна так цілитися в ту зону мого серця, що відповідає за красу. Нема чого соромитися, ми всі в Україні звикли до традиційної кераміки – грубо обробленої глини, примітивної естетики квіточок. І такий посуд гарно виглядає в ресторані української кухні, але ж мало хто з нас живе в інтер’єрі, якому підійде таке начиння.
А Maistrenko Ceramics — посуд, який хочеться купити буквально весь. Майстерня народилася 2012 р. в місті Хмельник, що на Вінничині. У ній працюють художники-керамісти Олексій та Олеся Майстренко. Самі вони описують свій стиль так: художня цінність, особистий стиль, якість та функціональність. А оскільки це все ще ручна робота, то колекції випускаються обмеженим накладом. «Речі, які нас оточують, впливають на якість нашого життя», — так пояснюють керамісти філософію своєї майстерні та вибір художніх рішень.
Для виробництва художники використовують українську, французьку, іспанську глини, німецькі, італійські та іспанські глазур та пігменти.
По собі знаю — їх найкраще замовляти через Інстаграм, бо на київських маркетах, куди майстри привозять свою продукцію, не завжди  можна встигнути зібрати комплект. Все-таки їхній посуд — аж надто красивий, щоби затримуватися на полицях.

Оригінал статті опубліковано в книзі Made in Ukraine

Коментарі