© 2014 — 2019 MADE IN UKRAINE
Слідкуйте за нами
28 травня 2018

30 брендів української кераміки, від яких втрачаєш волю

З недавніх пір у нас в офісі все збожеволіли від кераміки і дерев'яного посуду. Чи то справа в тому, що у нас з'явився СММ-фахівець, наша Настя, у якої шафа з Інста-реквізитом більша, ніж моя з одежею, чи в тому, що інстаграмна естетика настільки міцно увійшла в наше життя, що уявити собі каву в страшній чашці або вечерю на китайській білій тарілці більше не видається можливим.
А ще, як виявилося, керамічний посуд, зроблений руками майстрів
 ідеальний подарунок для зарубіжних партнерів і друзів. Ну хто ж відмовиться від нової чашки?!

1. Почнемо з улюблених нами Maistrenko Ceramics. Робить дивовижні тарілки, чашки і піали сімейна пара Олеся та Олекса Майстренко, про яких я написала навіть в книжці-путівнику. Вартість однієї тарілки від 200 до 500 грн. І як впевнений користувач цього посуду, можу сказати, що з нею нічого не відбувається, вона відмінно себе почуває в щоденній сервіровці, єдине, через металізоване покриття по краях, її не можна ставити в мікрохвильову піч.


2. Pretty Plate — швидше, хаб для українських керамістів. На сайті представлені роботи 35 майстрів. Все — зроблене вручну. Ціна на чашку — від 250 грн. Хочеться скупити все. Хоча, це хочеться зробити на будь-якому з вказаних сайтів.


3. Гончарна майстерня «Покутська кераміка» з Івано-Франківської області — один з давніх і сформованих колективів. Спочатку робили традиційну кераміку з обпаленої непокритої лаком глини. Нещодавно додали стилю і кольору, і створили окремий бренд для таких модненьких робіт TapLap Ceramics. Вартість чашки — від 150 грн. Ціна тарілки — 200-400 гривень. 

4. Весь наш посуд в офісі, звичайно ж, від постійних резидентів фестивалю Made in Ukraine, компанії Manna Ceramics. У компанії є кілька лінійок, одна — з традиційними квітковими українськими мотивами, друга — гладка, з підкреслено ручним фарбуванням, тарілки і чашки для щоденного використання на кухні. З огляду на демократичної ціни, улюбленці ресторанів національної кухні. Ціни стартують від 80 грн.

5. Те, що робить Resize, повністю відповідає моєму прагненню до усвідомленого споживання. У майстерні виготовляють не просто скляний посуд, а посуд з винних пляшок. Це ідеальний, корисний і екологічний подарунок. Адже склянки завжди потрібні. Особливо під вінішко. А ресайклінг-склянки під вінішко — і поготів! Ціна набору з 4х склянок — 320 грн.

6. Молода команда з об'єднання «Восьма комора» просто насолоджується тим, що робить. І обіцяє, що красою своїх чашок і тарілок допоможе змінити світ. Я ж просто в цьому впевнена! Тому що їхні твори дуже вже йдуть в ногу з трендами екологічних та естетичних магазинів з домашнім декором на Балі і в Австралії. І у них є улюбленці моєї посудної колекції — глечики! Ціна чашки — 250 грн., глечика — 550 грн.

7. Молода і талановита Ольга Хасаншин з Луцька робить ніжну і стриману кераміку, яка знаходить своїх шанувальників і в Україні, і в Азії. Чашка з блюдцем для ранкової кави — 300 грн.

8. Власниця посудної крамниці Coocoo Store Ірина Завгородня захопилася виготовленням виробів в 2014 році. Продажі в основному через інстаграм, але зате по всьому світу! Ціна тарілки — 350 грн.

9. Ідеально вписуються в лісову або природну атмосферу чашки і піали від майстра студії МОХ Євгена Бабешко — просто таки просяться в модні скандинавські інтер'єри. Вироби ви можете знайти у Львові в шоурумі Щось цікаве/Something interesting і в Києві в магазинчику Podval. Ціна чашки — від 350 грн.

10. Бренд FERN — майже як висока мода в кераміці. Техніка виконання, колористика, візерунки — все те, що прийнято називати «на вихід». Але ми то з вами знаємо, що на потім нічого не можна залишати, і я переконана, що одна гарна тарілка для подачі страви здатна підвищити настрій і самооцінку кожного дня. Ціни відповідають красі виробів — доходячи до 700 грн за тарілку. Але зараз на кераміку знижка, і улюблену чашку можна спробувати встигнути купити всього за 100 грн.

11. «Тиха форма» — сімейний магазинчик Тані і Олексія. Засновниця студії кераміки Тетяна розповідає, що навесні 2014 року вони з чоловіком Олексієм стали випадковими свідками одного з відкритих уроків гончарного мистецтва на міжнародному фестивалі «Книжковий арсенал». Через декілька місяців вони вже вчилися гончарству, а трохи пізніше — заснували бренд. Роблять досить багато простих, нарочито грубуватих і неправильних форм, тим і завоювали любов своїх клієнтів. Часто показують в своїх соціальних мережах процеси виробництва. Ціни на тарілки в середньому — 300 грн.

12. Ще один улюбленець інстаграмерів — бренд lisovaceramica. Всі керамічні вироби виконані в техніці «ручне ліплення» без використання гончарного круга, лиття-формовок. Виходить чудово. Крім того, творці беруть свої чашки в постійні подорожі, щоб показати, що посуд не тільки красивий, але і витривалий.

13. MurMur — це гарне доповнення столу, прикраса для будинку, ідеальний подарунок для дорогих і близьких. Її можна мити вручну або в посудомийній машині, використовувати для підігріву їжі в мікрохвильовій печі. Вартість тарілки — 200-400 грн. Потрібно дивитися розділ «в наявності», або ж чекати того, що хочеться до 3-х тижнів.

14. Якщо у вас є зайві гроші і ви раптом не знаєте, як їх витратити, просто йдіть в акаунт магазину Ряба вош. Там ви все і залишите! Ок, з керамікою там теж все добре, але там ще відмінно і з фартухами, подушками, сумочками і футболками. Все — з авторськими принтами або набивними малюнками. Неможливо відірватися! Хочеться все! Речі створюються майстрами в єдиному екземплярі. Ціна тарілки — від 140 гривень.

15. SoulFul Ceramics — київський бренд, створений в 2014 році. Всі вироби студії виготовляє дизайнер Ольга Лагода. Яка, до речі, за першою освітою художник-кераміст. Дуже багато посуду, який хочеться назвати художнім твором і купити в подарунок. Ціни — 200-1000 грн.

16. Fira — майстерня, де кераміку робить вже третє покоління гончарів. Дуже багато ручної роботи, на яку надихає сама природа. Ціна чашки — близько 250 грн.

17. Viter Ceramics — майстерня сімейної пари Івана та Аліни Григорчук. Роблять посуд і з необробленої глини, і глазуровану. Багато подорожують, тому постійно «грають» з техніками і формами. Особливо цікаво виглядають кавники.

18. CASSafonov’s — кераміка від сімейної пари Сафронових. Надихаються природою, крім посуду роблять інтер'єрні панно і плитку. Тарілка або чашка коштують 5-6 доларів. Регулярно проводять навчальні класи з ліплення для дітей і дорослих.

19. Найоригінальніші і незвичайні вази були знайдені у SaGa Pottery. Це більше предмети мистецтва, де художники при виготовленні грають з хитромудрими формами, кольором і «рваними» краями. Ідеально, якщо ви хочете здивувати когось, у кого все є.

20. Художник-кераміст Євгенія Смислова займається виготовленням керамічних виробів вже 15 років, але свій бренд офіційно створила декілька років назад. Його назва – Sense of ceramic (тобто – «Сенс кераміки») – по-перше, відображає погляд Євгенії на суть своєї справи: посуд не як утилітарний предмет, але як твір мистецтва. А по-друге, тонко натякає на прізвище майстра, який створив ці арт-об'єкти.

21. Інтернет-магазинчик Brunch homeware збирає все найкраще у керамістів по світу, але більшу частину своїх колекцій все-таки робить на замовлення у запорізьких майстрів. А ще — дає мільйон ідей, як створити ідеальний комплект для свого будинку. Неможливо відірватися від їх інстаграму! Ціна на тарілки — 250-350 грн.

22. Кераміст Євгенія Приступа робить свою кераміку в зовсім невеликій кількості. Від цього вона стає ціннішою, адже існує в єдиному екземплярі і на замовлення повторюється досить рідко. Особливо любимо її за чашки-кокоси.

23. Gappaso ceramic — посуд від кераміка Миколи Самігуліна. Авторські розробки, химерні форми. Можна купити в крамничках Львова, Одеси, Вінниці. Ціна чашки в середньому — 350 грн.

24. Бренд Voгhra відмінно працює з кольором. Як і більшість перерахованих тут брендів, майстри роблять посуд в обмеженій кількості. Ціна на чашку — 150-250 грн.

25. Ніжні і такі близькі до природи тарілки від Юлії Осоки були знайдені нашої Настею на Куражі. І скуплені оптом. Ми з них їмо наші ланчі в офісі, ну і знімаємо їх для нашого інстаграму, чого вже тут приховувати. Ціна тарілки в середньому — 400 грн.

26. Ще один мій особистий улюбленець — кераміка студії Sofika. Мене дивує не стільки форма і колір, скільки найтонше глиняне полотно, з якого зроблені тарілки і чашки. Іноді здається, що ти тримаєш в руках не керамічну піалу, а прозорий імператорський фарфор. Вартість одиниці — 150-300 грн.

27. Неймовірну ніжність і любов можна купити і у дівчини — любителя і творця кераміки, яку ми знайшли на ґешефті в Одесі. dp|ceramic lover and maker — ціна на її чашки, зроблені завжди обмеженим тиражем, близько 400 грн.

28. Pottery and Painting — кераміка, яка прийшла з Марсу. Жартую, звичайно. Але використання натуральних матеріалів і форм, близьких до природних покриттям, кольори, що нагадують землю або пісок, дуже часто навіває на щось земне і неземне одночасно. Ціна тарілки або чашки — від 200 грн.

29. Рустем Скібін Skybin Rystem — видатний кримськотатарський кераміст і вчитель для багатьох майстрів. Його знають багато цінителів гончарного мистецтва в Україні та за кордоном. Грунтуючись на традиційних формах і орнаментах кримських татар, майстер створив свій власний стиль розпису керамічних виробів кольоровою емаллю. Стиль не можна сплутати ні з яким іншим. Чайник або велике блюдо від майстра обійдеться у 2000 грн.

30. Керамістка з Києва взяла на себе функцію не просто радувати нас гарними чашками, на яких вибиті знайомі, здавалося б, фактури, а й навчати: вона багато говорить і про ресайклінг, і про історію гончарства, і про свої маленькі експедиції в гори, де шукає все нові і нові надихаючі речі, які потім зашиваються в ДНК її творів. Набори від «Тут и тепер» для ранкової кави — це душа і майстерність, зібрані воєдино. Не розумію, як після такого можна пити каву з бездушної чашки з логотипом. Ціни — 200-500 грн.

Оригінал статті опубліковано на http://followyournature.blog/

Коментарі