© 2014 — 2019 MADE IN UKRAINE
Слідкуйте за нами
27 грудня 2014

Йди за білим кроликом (с)

Ферма по розведенню кролів «Кролікофф» знаходиться в Черкаській області, в селі Іваньки. Колись на цій території був колгосп, зараз до ангару, який нові власники відремонтували, додалися і новозбудовані приміщення. У 2007 році тут стали розводити кроликів по французькій системі — у пухнастиків досить багато свободи пересування, їх цілодобово годують і самки народжують в 3 рази більше за своє недовге, але плідне життя. Виробництво практично безвідходне. На території побудований завод, який повністю забезпечує тваринок їжею — комбікорм для великої рогатої худоби, яким годують кролів на інших фермах, не дає потрібного результату для м'ясної породи.
Тваринки ростуть і потім їх відправляють, чого праведників з себе корчити, на м'ясо. Білі пухнасті шкурки у господарства закуповують китайці. Так-так, дівчатка, купуючи на ринку кролячу шубку made in China, ви можете купити її з цілком вгодованого українського кролика. Лапки і вушка йдуть на іграшки для домашніх вихованців. Крім того, власники побудували завод по переробці м'яса. Так що тепер на одній території — замкнутий цикл.
М'ясо з кролячого господарства можна знайти практично у всіх великих супермаркетах країни. «Ми за обсягами, звичайно, ще МХП, але нам є куди рости, тому що споживання кролятини на душу населення всього 200 грам на рік», — говорить наш співрозмовник Володимир Яровий, головний технолог підприємства.
Розводять на фермі кроликів... ні, не так, як ви подумали, а штучно: на 11 тисяч самок — всього 200 самців, ось вона, мрія українських чоловіків. Самки народжують постійно три роки поспіль, потім їх відправляють на переробку. Ніяких сентиментів, все дуже технологічно. В один приплід кролиця дає 8-12 кроленят. До речі, «кролики — це не тільки цінне хутро», а всього лише півтора кілограма дієтичного м'яса. А не 3-4, як нам розповідав відомий український дует.
Але найдивовижніша історія, звичайно, про нервову систему кроликів. Вони, так, дійсно, боягузливі і серце у них шалено калатає при будь-якій незрозуміло-незнайомій ситуації. Співробітники ферми кажуть, що коли в приміщенні, де живуть вагітні матусі, робили невеликий ремонт, «матусі» так перелякалися, що половина приплоду була після цього мертвонародженою.
Зізнаюся чесно, після зйомок і обнімань з пухнастою тваринкою, в сусідському ресторані я спробувала кролика в сметані. Все-таки для мене мій звір в руках і той, що на тарілці — абсолютно різні речі. Але мій в тарілці помер даремно. Хто б і що не говорив про м'яке дієтичне м'ясо, а кролика треба вміти готувати! Я — не візьмуся. Ну і відео, яке абсолютно відрізняється від мого кровожерного тексту своєю нестерпною, як пишуть в Інтернеті, мімімішністю. Обов'язково до перегляду!

Оператор і фото: Микола Лиходід

Оригінал статті опубліковано на followyournature.blog

Коментарі