© 2014 — 2019 MADE IN UKRAINE
Слідкуйте за нами
24 березня 2018

Вся справа в жакеті

Колись я, йдучи з ефірів новин і офісу, присягнулася, що у мене в житті буде тільки вільний одяг і ніякого дрес-коду. Але життя йде, все змінюється. Тому через 5 років я усвідомила, що скучила за діловими костюмами, піджаками, строгим одягом. Але саме його, стильного, лаконічного і в міру жіночного, на ринку України не дуже багато. А якщо не за всі гроші світу — так і взагалі по пальцях можна перерахувати. Тим помітнішими стають рідкісні гравці. Сьогодні мова піде про бренд, який приділяє особливу увагу жакетам і костюмам — L’eskizzo.
На здавалося б, густонаселеному українському ринку жіночого одягу, як не дивно, все ще залишилися вільні ніші. І одна з них — створення компанії, що виробляє монопродукт. Наприклад, тільки базовий трикотаж, або ділові сукні, або жакети. Саме на останньому, прочитавши прогноз WGSN по розвитку fashion-індустрії, зупинилася авторка бренду L'eskizzo Світлана Філюк. «На питання «чому?» у мене є тільки одна відповідь — я не могла цього не зробити. Мрія створити відчутний продукт (tangible product) народжувалася поступово в процесі роботи в продуктових компаніях і спілкуванні з їх клієнтами, часто засновниками багатомільйонних бізнесів. Всіх успішних людей, з якими я працювала, об'єднує не бажання заробити, а бажання створити і побудувати. Я не народилася природженим лідером, швидше інтровертом з придбаним в студентські часи комплексом провінціалки, але в мені точно закладено завзятість і вміння не зупинятися на півдорозі», — дуже щиро говорить Світлана в інтерв'ю.І в 2016 році, коли всі кинулися шити сукні та світшоти з принтами, вона, вивчивши пропозицію на ринку мас-маркету, проаналізувавши свій гардероб і почитавши прогнози всесвітньо відомого аналітичного агентства (ось для чого знадобився системний підхід, щеплений роботою в міжнародних компаніях), Світлана запускає виробництво жакетів. «Після запуску бренду і двох сезонів прийшло розуміння, що наш ринок дуже специфічний і тренд піджаків спізнюється на пару сезонів, жакет все ще асоціюється з офісним дрес-кодом, і потрібно показати на прикладах, з чим і як можна його комбінувати. Ми почали співпрацю з блогерами та стилістами, а також розширили лінійку, в першу чергу, для того, щоб пропонувати повні образи своїм клієнтам. Так у нас з'явилися спочатку штани, топи і блузи, а потім шовкові сукні. Літній сезон показав, що спекотним літом в Україні навіть вечори не настільки прохолодні, щоб одягати жакет, а ось шовкові сукні стали хітом». Так з'явилася лінійка суміжних продуктів, яка, скоріше, не відгалужувалася від основної лінії, а була спробою показати на прикладі, як і з чим можна носити жакет.

Найближча весна — це, безумовно костюми в уже класичних і нових весняних кольорах з 100% тонкої вовни, якості Super S'120 і Super S'150, яка приїжджає прямо від італійського виробника. Будуть в колекції і улюблені шовкові сукні.
Цільова аудиторія продукції L’eskizzo досить різноманітна, однієї вікової групи немає. За жакетами приходять і дівчата 25-28, і красиві активні жінки 50+. Але найчастіше покупців можна розділити на кілька груп:

  • «Модниці» — дівчата, які стежать за трендами, підписані на на фешн-блогерів і впроваджують тренди в свій гардероб. Або ж рід занять вимагає постійного оновлення гардеробу.
  • «Керівники» — жінки-керівники підприємств або департаментів, які можуть собі дозволити купити Max Mara або навіть Hermes в Парижі, але знають ціну грошам і періодично купують продукцію українських виробників, якщо та відповідає їх вимогам до якості і стилю. Найчастіше, раз купивши у нас річ, такі клієнтки стають постійним.
  • «Офісні працівниці» — ще не керівники, але прагнуть ними стати, для них покупка в нашому магазині, свого роду «інвестиція» в себе.
  • «Шукачі дискаунтів» — дівчата чи жінки, які наполегливіше стежать і лайкають картинки в соц.мережах, але при цьому не часто можуть собі дозволити придбати річ з нової колекції, зате напевно купують ті речі, які потрапляють в «розпродаж». Причому, як показує практика, саме вони після покупки залишають найтепліші відгуки.

Світлана чесно зізнається, що вона не збирається позиціонуватися як дизайнер, не займається самопіаром. Замість цього вона запрошує до співпраці відомого fashion-блогера Риту Мурадову і робить з неї лінійку жакетів; молодого італійського дизайнера Памелу Лізі і створює з нею весняну колекцію зі зйомкою кампейну в Італії; кооперується з брендом кашеміру — і вчить носити благородний трикотаж з шовковими сукнями і, звичайно ж, жакетами. Але найважливіше, чого Світлана не приховує, — це своїх амбітних планів повільно, але вірно, побудувати компанію зі світовим ім'ям і бездоганною репутацією як роботодавця. А коли є мета велика, неодмінно все виходить.

Фото Катерина Курилович, Ніцца   

Оригінал статті опубліковано на followyournature.blog

Коментарі