Новини

В Україні зросте мінімальна зарплата

26 серпня

інші новини

З 1 вересня мінімальна зарплата в Україні становитиме 5000 грн. 

Відповідний законопроєкт Верховна Рада України ухвалила на позачерговій сесії 25 серпня. Окрім того, в уряді розробили графік подальшого зростання мінімальної зарплати, і вже з січня наступного року її планують підняти до 6000 грн, а з липня 2021 року — до 6,5 тисячі гривень.  

Зі збільшенням мінімальної зарплати збільшиться також ЄСВ і буде становити 1100 грн на місяць (3300 на квартал).

За співробітника, який працює на мінімальній зарплаті, роботодавець має сплатити 6100 грн. У цю суму входить  ставка 5000 грн (з них ПДФО 18% (900 грн) та військовий збір 1,5% (75 грн) + ЄСВ (1100 грн). Причому «на руки» працівник отримує 4025 грн, оскільки ПДФО та ВЗ утримуються з його ставки, а ЄСВ платить роботодавець. 

У пояснювальній записці до ухваленого нині Радою законопроєкту йдеться про те, що підвищення мінімальної зарплати до п'яти тисяч гривень хочуть забезпечити завдяки економії на обслуговуванні державного боргу. Ця сума становитиме 3,5 мільярда гривень, і виникла вона, мовляв, через відхилення фактичного курсу гривні щодо іноземних валют порівняно з прогнозним курсом. Окрім того, завдяки зростанню мінімальної зарплати українська влада очікує збільшення податкових надходжень у розмірі понад півмільярда гривень.

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку