Новини

4 стартапи з українськими засновниками — у списку найдорожчих у світі

02 вересня

інші новини

Аналітична компанія CB Insights опублікувала список компаній-стартапів, вартість яких оцінюють в більш ніж $1 млрд. Серед 490 учасників списку, який називається «Глобальний клуб єдинорогів», є 4 стартапи, які безпосередньо пов’язані з Україною.

Портал MC today детальніше розповідає про них. 

Revolut, $ 5,5 млрд. Фінансово-технологічна компанія, що надає банківські та фінансові послуги. Головним продуктом Revolut є платіжна карта з супернизькою комісією по всьому світу. Один із співзасновників стартапу — одесит Влад Яценко.
Grammarly, $ 1 млрд. Онлайн-сервіс для допомоги в написанні текстів англійською мовою. Grammarly в 2009 році заснували троє українців: Олексій Шевченко, Максим Литвин і Дмитро Лідер. Кілька років тому керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв оцінював Grammarly в $ 100 млн. З тих пір кількість користувачів сервісу збільшилася в десятки разів, а сервіс виріс в оцінці до «єдинорога».
Bitfury, $ 1 млрд. Найбільший за межами Китаю промисловий майнер і розробник програмного забезпечення для роботи з блокчейном «біткоїнів». Компанію заснували українець Валерій Небесний і латиш Валерій Вавилов. Їм довелося закласти квартири і позичати гроші у друзів.
GitLab, $ 2,7 млрд. Це хмарний сервіс для програмістів. Там компанія може зберігати програмний код, щоб команда спільно над ним працювала. Її заснував українець Дмитро Запорожець з голландським партнером. GitLab стала першою компанією вартістю більше мільярда, до заснування якої причетний українець. Сервіс створювали як аналог менш зручного і застарілого GitHub.
 

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку