Новини

Настрої українського бізнесу відчутно покращилися

07 березня

інші новини

Представники українського бізнесу в лютому поліпшили оцінки економічного стану своїх підприємств і перспектив діяльності. Про це пише korrespondent.net з посиланням на щомісячне опитування підприємств України, результати якого 1 березня навів Національний банк України (НБУ).

Відзначається, що це сталося у відповідь на ослаблення карантинних заходів.
При цьому в НБУ відзначили, що незважаючи на істотне поліпшення настроїв, бізнес все ще стримано оцінює результати своєї економічної діяльності. Очікування підприємств залишаються нижче від рівноважного рівня — індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в лютому склав 48,8 (у січні — 37,6).
Підприємства промисловості продемонстрували кращу динаміку і вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи. Підприємства сфери торгівлі і послуг також істотно поліпшили оцінки своїх економічних перспектив після завершення січневого локдауну. Найнижчі оцінки залишаються у підприємств будівництва (будівництва житла).
Також повідомляється, що підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на свою продукцію / послуги на тлі подорожчання сировини і товарів постачальників.
«Оцінки зайнятості залишаються стриманими. Підприємства всіх видів діяльності не очікують збільшення загальної чисельності працівників»‎, — йдеться в огляді.
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 3 лютого до 19 лютого 2021 року. В опитуванні взяли участь 194 підприємства.
 

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку