Новини

Президент підписав закон про підтримку малого бізнесу і людей у «червоних» зонах

08 квітня

інші новини

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1358-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня.

Про це йдеться на сайті Президента України.

Цей документ був ініційований Главою держави задля підтримки малого бізнесу та людей, які залучені до нього, в умовах посилення карантину. Відповідно до закону, фізичні особи – підприємці та наймані працівники, які були змушені припинити свою діяльність через карантинні обмеження у «червоних» зонах, отримають з Державного бюджету України одноразову матеріальну виплату у розмірі 8 тисяч гривень.

Окрім гарантованої державою допомоги, ФОПи та наймані працівники зможуть додатково одержати виплати з місцевих бюджетів, якщо орган місцевого самоврядування ухвалить відповідне рішення. Матеріальну виплату можна буде отримати, зареєструвавшись через додаток або Єдиний портал державних послуг «Дія».

Претендувати на отримання допомоги можуть ФОПи і наймані співробітники підприємств. З повним списком КВЕДів, які дозволяють претендувати на держдопомогу можна ознайомитися за посиланням. 

Як отримати виплати?

  • Потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua. за допомогою електронного підпису або BankID.
  • У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам».
  • Портал перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду на відповідність умовам отримання допомоги.
  • У заяві зазначити: П.І.Б., дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта.
  • Зазначити адресу реєстрації.
  • Додати номер банківського рахунку за стандартом IBAN.
  • Перевірити та надіслати заповнену заяву.
  • Очікувати повідомлення про нарахування виплат.

Подати заяву на отримання держдопомоги потрібно протягом 30 днів від дня посилення в регіоні карантинних обмежень. Серед найманих працівників не отримають компенсацій ті, хто працюють за сумісництвом та чия зарплата за останні три місяці перевищує 30  тисяч грн. Також на виплати не зможуть претендувати співробітники, роботодавець яких не сплатив ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу. Серед ФОПів компенсацію не отримають підприємці, державна реєстрація яких становить менше трьох місяців і ті, хто сплатив ЄСВ менше ніж за шість місяців. Крім того, виплати не передбачені для осіб, чия діяльність не потрапила під обмеження та випадки, коли ФОП є найманими працівниками.

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку