Новини

В Україні набрав чинності закон про заборону сексизму та ґендерної дискримінації в рекламі

10 січня

інші новини

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі« (№3427).

Закон забороняє вміщувати в рекламі твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Крім цього забороняється:

  • зміст тверджень та/або зображень щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної або іншої переваги однієї статі над іншою та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; приниження гідності людини за ознакою статі; демонстрація насильства за ознакою статі; використання зображень тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об'єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні відносини, що не належать до рекламованого продукту або способу його споживання.

Відповідальність за таку дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.
Закон посилює відповідальність за порушення законодавства про рекламу та у разі його порушення рекламодавець сплачує штраф до держбюджету в десятикратному розмірі мінімальної зарплати.

За неподання, несвоєчасне подання або подання свідомо недостовірної інформації щодо вартості поширеної реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами на рекламодавців, на виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1,7 тис. гривень).

У разі неможливості встановлення вартості реклами, виготовленої та/або поширеної з порушенням вимог цього закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10,2 тис. гривень).
 

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку