Спецпроекти made in ukraine

Svidomo Made

Svidomo Made — проєкт команди Made in Ukraine за підтримки Міжнародної організації з міграції (MOM), спрямований на популяризацію відповідального виробництва і споживання.

Що таке відповідальне виробництво та споживання?

Ідеологія відповідального (або «свідомого») виробництва та споживання — не наша вигадка, а тренд, який вже декілька років вирує в світі. Вона базується на Цілях Сталого Розвитку ООН (ЦСР) — 17 глобальних цілях, прийнятих світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року, та покликаними до 2030 року подолати всі форми бідності, нерівність та негативні прояви кліматичних змін

Бути «sustainable» — це бути свідомим того, який ефект твої дії мають на суспільство, навколишнє середовище, культуру та планету. Все більше світових компаній зосереджує свою увагу на тому, як саме вони ведуть бізнес — і чи є їх вплив негативним чи позитивним. Одночасно з цим, все більше споживачів звертають увагу на політику брендів, які вони обирають, в соціальних та екологічних питаннях — шириться мода на відповідальне споживання.

Багато українських компаній вже є свідомими в тому, чи іншому аспекті (наприклад, переробка відходів або повага до прав людини), проте ми хочемо зробити відповідальне виробництва та споживання в Україні трендом та досягти того, щоб кожен розумів повне значення цих термінів і свою силу змінювати культуру споживання та бізнес-культуру на краще та йти в ногу зі світом!

*Більше інформації про Цілі Сталого Розвитку — тут.

66%
світових споживачів готові платити більше за бренди, які сповідують принципи відповідального (свідомого) виробництва
(2015 Nielsen Global Corporate Sustainability Report)
45%
поживачів важливо, щоб одяг, що вони купують був виготовлений без дитячої праці
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)
75%
споживачів вважають, що fashion бренди мають публікувати соціальні та екологічні політики
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)
69%
споживачів цікавляться, яким чином бренди зменшують кількість відходів
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)

Що ми робимо?

НАВЧАЄМО українські малі та середні підприємства вести бізнес відповідально, дотримуючись 6 принципів сталості, кожен з яких вже використовують відомі світові компанії в своїх корпоративних стандартах:

 • гідна оплата праці;

 • безпечні умови робочого місця;

 • відмова від дитячої праці та експлуатації працівників;

 • повага до прав людини;

 • прозорість мережі поставок

 • захист та збереження довкілля;

ОБ’ЄДНУЄМО бізнеси, які хочуть ставати відповідальними, або вже є такими і дотримуються всіх 6 принципів у спільну платформу Svidomo Made. В рамках платформи ми забезпечимо навчання, спілкування з міжнародними експертами, можливості для налагодження партнерства, майстер-класи та бізнес-форуми.

ВІДЗНАЧАЄМО. Виробники, які вважають себе відповідальними вже зараз, можуть подати заявку на проходження добровільної перевірки незалежним комітетом ГС «Мейд ін Юкрейн» на відповідність шести принципам корпоративної сталості, і в разі позитивної оцінки отримати відзнаку Svidomo Made, яку вони можуть використовувати для маркування свої продукції. Всі бізнеси, які проходять перевірку отримуються консультації щодо того, як покращити свої практики.

ПОПУЛЯРИЗУЄМО свідоме виробництво та споживання серед підприємців та їх споживачів. Наявність знаку якості Svidomo Made на товарах для споживачів буде гарантією того, що компанія відповідально ставиться до навколишнього середовища та своїх працівників, а для виробників – знаком приналежності до нового тренду сталого виробництва та споживання (sustainable production and consumption), та гарантією, що їхній бренд асоціюватиметься із чесною працею, надійністю та відкритістю.

ІНФОРМУЄМО – в рамках проекту ми проводимо широку інформаційну кампанію, яка сприятиме популяризації відповідального споживання. Масштабні заходи, зокрема бізнес-форуми для компаній, які наближаються до відповідального споживання, виробництва та працевлаштування.

Глобальні цілі сталого розвитку

66%
світових споживачів готові платити більше за бренди, які сповідують принципи відповідального (свідомого) виробництва
(2015 Nielsen Global Corporate Sustainability Report)
45%
поживачів важливо, щоб одяг, що вони купують був виготовлений без дитячої праці
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)
75%
споживачів вважають, що fashion бренди мають публікувати соціальні та екологічні політики
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)
69%
споживачів цікавляться, яким чином бренди зменшують кількість відходів
(Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020)

конференції Svidomo made

30 листопада – 1 грудня 2019

Перший захід Svidomo made

Захід Svidomo made познайомив українців з проєктом, зокрема ідеологією сталого розвитку. Два дні у всіх гостей заходу була можливість прослухати лекції та дискусії на актуальні теми; прийняти участь в майстер-класах; купити товари на маркеті свідомих виробників.

21 квітня 2020

Made in Ukraine та Міжнародна організація з міграції (МОМ) провели масштабну конференцію Svidomo Made

Метою конференції було висвітлення міжнародного досвіду та українських кейсів ведення свідомого бізнесу та його переваг, зокрема при встановленні етичної політики підбору персоналу та забезпеченні прозорості ланцюга поставок. Подія проходила у форматі прямої інтернет-трансляції на Youtube-каналі Made in Ukraine, згідно із дотримання рекомендацій Уряду України та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо пом'якшення наслідків COVID-19. 18 топових спікерів з їх теоретичними знаннями, практичними кейсами та inspiring stories показали, що будь-який напрямок та масштаб підприємства може створювати безпечні умови праці, слідувати етичному працевлаштуванню, позбавлятися стереотипів, поважати права людини незалежно від будь-яких ознак, забезпечувати прозорі ланцюги постачання, виробляти, не шкодячи довкіллю – бути свідомими. Конференція була поділена на 6 панелей, відповідно до принципів корпоративної сталості.

20 жовтня 2021

Конференція «Svidomo Made. Підсумки 2021» В Києві представили кейси відповідальних українських підприємств

На конференції 20 жовтня проект підвів підсумки роботи за рік. Захід відбувся в online-форматі, переглянути його в записі можна платформі YouTube.
«На рівні з оголошенням кейсів найбільш відповідальних бізнесів, учасникам було презентовано “Стандарт із корпоративної сталості для малих та середніх підприємств”.
Також ми обговорили виклики, що виникли із реальним впровадженням принципів корпоративної сталості на підприємствах. Разом ми доводимо, що бізнес-культура в Україні може бути відповідальною і ефективною, хоча і тримається все це наразі більшою мірою на цінностях власників бізнесів», прокоментувала Юлія Савостіна, засновниця проекту Made in Ukraine.

Серія сніданків для підприємців

З лютого 2021 року, в підтримку проєкту, розпочалась серія сніданків для підприємців — як стати свідомим виробником.

24 лютого 2021

Перший сніданок для свідомих підприємців

24 лютого відбувся перший сніданок для свідомих підприємців у рамках проєкту Svidomo Made. Тема: «Екологічна свідомість» для бізнесу — це?». Спікером заходу стала Анастасія Мартиненко, голова ГО Zero Waste Society та Zero Waste Alliance Ukraine, екоконсультантка бізнесу, еколекторка.

На сніданку гості обговорили сучасні тенденції та пастки для екологічно свідомого бізнесу; дізналися, що можуть змінити компанії, аби знизити свій екослід та навіщо це робити; розібрали на прикладах, як обрати дійсно більш екологічне пакування або матеріал/послугу; зрозуміли, як не стати жертвою грінвошингу. І найголовніше, як комунікувати екологічні зміни бізнесу назовні та всередині команди. Запис можна переглянути в IGTV на офіційній сторінці Svidomo Made за посиланням

10 березня 2021

«Мотиваційна кераміка. Бізнес, до якого можна торкнутися»

10 березня відбувся другий сніданок для підприємців у рамках проєкту Svidomo Made. Тема: «Мотиваційна кераміка. Бізнес, до якого можна торкнутися». Спікеркою стала Катерина Вороніна, переселенка та засновниця бренду Kate Voronina Ceramics. Власниця бізнесу розповіла свою надихаючу та сильну історію про те, як почала створювати зі звичайної глини незвичайний посуд.

Присутні дізналися, з чим довелось зіштовхнутися свідомому бренду Kate Voronina Ceramics та отримали поради для керамістів, що прагнуть заявити про себе. І звичайно ж перейнялися особливим сенсом мотиваційної кераміки Катерини. Запис можна переглянути в IGTV на офіційній сторінці Svidomo Made за посиланням

19 березня 2021

«Як легко вбивати те, що дуже любиш у своєму бізнесі?»

19 березня відбувся третій сніданок для підприємців у рамках проєкту Svidomo Made. Тема: «Як легко вбивати те, що дуже любиш у своєму бізнесі?». Спікер: Тарас Тимчук, співвласник ТОВ «Світ Громад», фасилітатор, експериментатор, практикуючий антрополог.

На заході гості дізналися про дизайн процесів, автоматизацію та акселерацію в малому бізнесі; почули історію про чотири вбивства, які дали розвиток новим напрямкам, продуктам, процесам у компанії Світ Громад; надихнулися: бізнес-шляхом Тараса та цікавими кейсами. Подивитися запис лекції з Тарасом Тимчуком можна в IGTV на офіційній сторінці Svidomo Made за посиланням

20 травня 2021

«Як крафтовим виробникам потрапити в український ритейл?»

20 травня відбувся четвертий сніданок для підприємців. Тема: «Як крафтовим виробникам потрапити в український ритейл?». Спікерка: керівниця «Лавки Традицій» – Марина Булацька. На заході гості обговорили культуру споживання локального продукту в українських реаліях; визначили умови співпраці великої мережі з крафтовими виробниками, зокрема принципи роботи «Лавки Традицій» від Сільпо; розібрали, які існують вимоги та критерії до постачальників; дізнались покроково, як влаштована логістика товару від виробника до магазинів. Подивитися ефір можна за посиланням.

23 червня 2021

«Який він – "живий" матеріал нового покоління? Стартап S.Lab»

23 червня пройшов п'ятий сніданок для підприємців.Тема сніданку: «Який він – "живий" матеріал нового покоління? Стартап S.Lab». Спікерка: Юлія Бялецька. На сніданку гості обговорили, чому мікоматеріал незабаром може повністю замінити пластик; дізналися, як росте міцелій – майбутній мікоматеріал; визначили спектр застосування матеріалу нового покоління; зрозуміли, чому ціни на продукти із мікоматеріалу дорівнюють цінами виробів не екологічного походження.

10 серпня 2021

Що таке сталі зміни в бізнесі та як про них комунікувати?

10 серпня пройшов шостий сніданок для підприємців. Тема сніданку: «Що таке сталі зміни в бізнесі та як про них комунікувати?». Спікерка: Анна Понікарчук, підприємниця, експертка з sustainability, еколекторка та екоактивістка, співзасновниця першої zero waste компанії в Україні Ozero Space.

На сніданку гості обговорили, коли бізнес може називатись сталим, у чому цінність сталих комунікацій, як правильно вести зовнішню комунікацію із споживачами та партнерами і внутрішню із командою, як комунікувати впровадження сталих намірів або змін.

18 вересня 2021

Як зробити бізнес свідомим: 4 кроки, що реально працюють в Україні

У Вінниці пройшов сьомий сніданок для підприємців. Тема сніданку: «Як зробити бізнес свідомим: 4 кроки, що реально працюють в Україні». Спікерка: Юлія Маклюк, креативна підприємиця та консультантка із екологічного менеджменту підприємств.

На сніданку гості обговорили, що означає «свідомий бізнес», як поступово впроваджувати свідомість на українських малих і середніх підприємствах, чому фрази: «Ми сортуємо сміття» недостатньо, аби називати свій бізнес свідомим та які українські компанії є успішними та свідомими одночасно?

23 вересня 2021

Сталий бізнес, що змінює країну. Досвід Ozero Space

У Харкові пройшов восьмий сніданок для підприємців. Тема бізнес-сніданку: «Сталий бізнес, що змінює країну. Досвід Ozero Space».

Спікерка: Олеся Вершигора, директорка напрямку sustainability консалтингу в компанії Ozero Space, еко-інфлюенсер. На сніданку гості обговорили, що таке сталий бізнес, який вплив може здійснювати сталий бізнес на країну та суспільство, чим він відрізняється від несталого та чи впливають сталі зміни у бізнесі на прибуток.

5 жовтня 2021

Сталий модний бізнес проти зеленого замилювання

5 жовтня пройшов дев'ятий сніданок для підприємців. Тема бізнес-сніданку: «Сталий модний бізнес проти зеленого замилювання». Спікерка: Катя Давидова, експертка сталої моди, співзасновниця магазину Not Basement.

На сніданку гості дізналися, як світові та масс-маркет бренди агресивно впливають на планету, не роблячи обіцяних кроків до кругової економіки; розібрали кейси та рішення від світових сталих брендів; дослідили 9 принципів етичного споживання: refuse, reduce, reuse, repair, recycle, resel, rent, resist, respect.

28 жовтня 2021

Круглий стіл команди Svidomo Made щодо обговорення Стандарту із корпоративної сталості для МСП

«Конференція Svidomo Made: Підсумки 2021 року» надихнула учасників на додатковий аналіз проведеної роботи всередині команди. Експерти Юлія Маклюк та Андрій Слабінський поділились своїм баченням розвитку Стандарту на державному рівні.

Організатори Svidomo Made та експерти запланували серію подій для підприємців у рамках проекту а також підвели підсумки візитів до 15-х українських компаній. Команда також зосередилась на створенні робочої групи для просування Стандарту

Прямі етери Svidomo made

У квітні 2021 з'явився формат прямих ефірів на офіційній сторінці Svidomo Made. Проведено 9 прямих ефірів.

«Усвідомлений смак до життя. Історія Green for You»

Спікерки: переселенки та засновниці бізнесу Тетяна Чернікова та Валентина Денисенко. Подивитися ефір можна за посиланням

«Піраміда етичного споживання»

Спікерка:Анна Победимська, співаторка платформи «Стильні дорослі», стилістка із індивідуальним 7-річним досвідом. Подивитися ефір можна за посиланням

«Скажіть багаторазовій доставці –ТАК»

Спікерка: Льоля Ланда, співзасновниця екодоставки Lvivsmartfood. Подивитися ефір можна за посиланням

«Адже вік – перевага! Історія соціального підприємства Gudzyk»

Спікерка: дейна натхненниця Gudzyk – Юлія Котюк. Подивитися ефір можна за посиланням

«Шлях до безвідходного виробництва. Історія бренду Woodstuff»

Спікерка: співзасновниця Woodstuff – Алла Сенчило. Подивитися ефір можна за посиланням

«Розкіш зі сміття або як створити високоякісний спортивний одяг з пластикових відходів»

Спікерка: засновниця бренду Zhyva Олександра Шпачук. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням

«Врятувати скло! Історія upcycling майстерні Reresklo»

Спікерки: засновниця і головна майстриня бренду Reresklo Роксолана Худоба та SMM-менеджерка і менторка Ірина Савчин. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням

«Чи можливо бути на 100% еко?»

Спікерки: провізор-фармацевт Аліна Максименко та хімік-технолог Ксенія Метка. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням

«Як поєднати принцип upcycling і традиційне виробництво. Історія бренду VERETA»

Спікер: засновник бренду VERETA Юрій Степанець. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням.

Яким чином виробники можуть долучитися до проєкту Svidomo Made:
 • Дотримання ідеології Svidomo Made.

 • Партнерство та проведення спільних інформаційних кампаній.

 • Інтеграція малих підприємств з великим бізнесом.

 • Передача бізнес досвіду та навчання постраждалим.

 • Навчання співробітників, як виявляти можливі злочини.

 • Філантропія (натуральна або фінансова допомога).

Проект впроваджується за підтримки Міжнародної організації з міграції (MOM) та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID)

Дописи спецпроекту

завантажити ще

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку