Ідеологія відповідального (або «свідомого») виробництва та споживання — не наша вигадка, а тренд, який вже декілька років вирує в світі. Вона базується на Цілях Сталого Розвитку ООН (ЦСР) — 17 глобальних цілях, прийнятих світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року, та покликаними до 2030 року подолати всі форми бідності, нерівність та негативні прояви кліматичних змін
Бути «sustainable» — це бути свідомим того, який ефект твої дії мають на суспільство, навколишнє середовище, культуру та планету. Все більше світових компаній зосереджує свою увагу на тому, як саме вони ведуть бізнес — і чи є їх вплив негативним чи позитивним. Одночасно з цим, все більше споживачів звертають увагу на політику брендів, які вони обирають, в соціальних та екологічних питаннях — шириться мода на відповідальне споживання.
Багато українських компаній вже є свідомими в тому, чи іншому аспекті (наприклад, переробка відходів або повага до прав людини), проте ми хочемо зробити відповідальне виробництва та споживання в Україні трендом та досягти того, щоб кожен розумів повне значення цих термінів і свою силу змінювати культуру споживання та бізнес-культуру на краще та йти в ногу зі світом!
*Більше інформації про Цілі Сталого Розвитку — тут.
НАВЧАЄМО українські малі та середні підприємства вести бізнес відповідально, дотримуючись 6 принципів сталості, кожен з яких вже використовують відомі світові компанії в своїх корпоративних стандартах:
гідна оплата праці;
безпечні умови робочого місця;
відмова від дитячої праці та експлуатації працівників;
повага до прав людини;
прозорість мережі поставок
захист та збереження довкілля;
ОБ’ЄДНУЄМО бізнеси, які хочуть ставати відповідальними, або вже є такими і дотримуються всіх 6 принципів у спільну платформу Svidomo Made. В рамках платформи ми забезпечимо навчання, спілкування з міжнародними експертами, можливості для налагодження партнерства, майстер-класи та бізнес-форуми.
ВІДЗНАЧАЄМО. Виробники, які вважають себе відповідальними вже зараз, можуть подати заявку на проходження добровільної перевірки незалежним комітетом ГС «Мейд ін Юкрейн» на відповідність шести принципам корпоративної сталості, і в разі позитивної оцінки отримати відзнаку Svidomo Made, яку вони можуть використовувати для маркування свої продукції. Всі бізнеси, які проходять перевірку отримуються консультації щодо того, як покращити свої практики.
ПОПУЛЯРИЗУЄМО свідоме виробництво та споживання серед підприємців та їх споживачів. Наявність знаку якості Svidomo Made на товарах для споживачів буде гарантією того, що компанія відповідально ставиться до навколишнього середовища та своїх працівників, а для виробників – знаком приналежності до нового тренду сталого виробництва та споживання (sustainable production and consumption), та гарантією, що їхній бренд асоціюватиметься із чесною працею, надійністю та відкритістю.
ІНФОРМУЄМО – в рамках проекту ми проводимо широку інформаційну кампанію, яка сприятиме популяризації відповідального споживання. Масштабні заходи, зокрема бізнес-форуми для компаній, які наближаються до відповідального споживання, виробництва та працевлаштування.
30 листопада – 1 грудня 2019
Перший захід Svidomo made
21 квітня 2020
Made in Ukraine та Міжнародна організація з міграції (МОМ) провели масштабну конференцію Svidomo Made
20 жовтня 2021
Конференція «Svidomo Made. Підсумки 2021» В Києві представили кейси відповідальних українських підприємств
З лютого 2021 року, в підтримку проєкту, розпочалась серія сніданків для підприємців — як стати свідомим виробником.
24 лютого 2021
Перший сніданок для свідомих підприємців
10 березня 2021
«Мотиваційна кераміка. Бізнес, до якого можна торкнутися»
19 березня 2021
«Як легко вбивати те, що дуже любиш у своєму бізнесі?»
20 травня 2021
«Як крафтовим виробникам потрапити в український ритейл?»
23 червня 2021
«Який він – "живий" матеріал нового покоління? Стартап S.Lab»
10 серпня 2021
Що таке сталі зміни в бізнесі та як про них комунікувати?
18 вересня 2021
Як зробити бізнес свідомим: 4 кроки, що реально працюють в Україні
23 вересня 2021
Сталий бізнес, що змінює країну. Досвід Ozero Space
5 жовтня 2021
Сталий модний бізнес проти зеленого замилювання
28 жовтня 2021
Круглий стіл команди Svidomo Made щодо обговорення Стандарту із корпоративної сталості для МСП
У квітні 2021 з'явився формат прямих ефірів на офіційній сторінці Svidomo Made. Проведено 9 прямих ефірів.
«Усвідомлений смак до життя. Історія Green for You»
Спікерки: переселенки та засновниці бізнесу Тетяна Чернікова та Валентина Денисенко. Подивитися ефір можна за посиланням
«Піраміда етичного споживання»
Спікерка:Анна Победимська, співаторка платформи «Стильні дорослі», стилістка із індивідуальним 7-річним досвідом. Подивитися ефір можна за посиланням
«Скажіть багаторазовій доставці –ТАК»
Спікерка: Льоля Ланда, співзасновниця екодоставки Lvivsmartfood. Подивитися ефір можна за посиланням
«Адже вік – перевага! Історія соціального підприємства Gudzyk»
Спікерка: дейна натхненниця Gudzyk – Юлія Котюк. Подивитися ефір можна за посиланням
«Шлях до безвідходного виробництва. Історія бренду Woodstuff»
Спікерка: співзасновниця Woodstuff – Алла Сенчило. Подивитися ефір можна за посиланням
«Розкіш зі сміття або як створити високоякісний спортивний одяг з пластикових відходів»
Спікерка: засновниця бренду Zhyva Олександра Шпачук. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням
«Врятувати скло! Історія upcycling майстерні Reresklo»
Спікерки: засновниця і головна майстриня бренду Reresklo Роксолана Худоба та SMM-менеджерка і менторка Ірина Савчин. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням
«Чи можливо бути на 100% еко?»
Спікерки: провізор-фармацевт Аліна Максименко та хімік-технолог Ксенія Метка. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням
«Як поєднати принцип upcycling і традиційне виробництво. Історія бренду VERETA»
Спікер: засновник бренду VERETA Юрій Степанець. Сніданок проводився в онлайн форматі. Подивитися ефір можна за посиланням.
Проект впроваджується за підтримки Міжнародної організації з міграції (MOM) та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID)
Лише найцікавіші новини та події